Zarząd Główny

Prezes Oddziału ZNP w Łosicach

Dariusz Chomiuk

25 października 2012 roku, godz. 19:50

Informuję, że dnia 25 października 2012 roku została zaktualizowana strona w dziale Sekcji Emerytów i Rencistów o następujące artykuły:

• Dzień Edukacji Narodowej wśród emerytowanych pracowników oświaty powiatu łosickiego

• Cudze chwalicie…

• „Święto chleba” – Ciechanowiec 12.08.2012r.

Zachęcam do zapoznania się z ich treścią oraz galerią do w/w artykułów.

Administrator strony ZNP w Łosicach

Adam Mateuszuk

10 października 2012 roku, godz. 14:22

Prezes Oddziału ZNP w Łosicach

Dariusz Chomiuk

5 września 2012 roku, godz. 16:00

Wyjazd do Warszawy

03.09.2012r.

Jak co roku, w 40 osobowej grupie, pojechaliśmy do Warszawy na uroczystości poświęcone TON. Pod pomnikiem odbyła się ceremonia upamiętnienia nauczycieli Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Na uroczystości byli obecni: Prezes ZG ZNP kol. Sławomir Broniarz, Prezes Okręgu Mazowieckiego ZNP kol. Tomasz Korczak oraz Przewodniczący OPZZ Jan Guz. Obecna była też reprezentacja nauczycielskiej „Solidarności” i władz Warszawy. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem udaliśmy się do Palmir na cmentarz pomordowanych Polaków. Wędrówka wśród tysięcy grobów robiła na każdym z nas wielkie wrażenie. Świadomość masowych rozstrzeliwań w tym miejscu, wprowadzała nas w zadumę. W ciszy wędrowaliśmy między grobami. Jest wśród nich mogiła błogosławionego księdza Zygmunta Sajny, pochodzącego z Żurawlówki. Dalsza podróż prowadziła do Żelazowej Woli. Spacer po pięknym parku działał uspakajająco. Kroczenie alejkami, po których kiedyś biegał mały Frycek, nastrajało romantycznie. Piękno tego miejsca powodowało, że nie mieliśmy ochoty na szybki powrót. Niestety, jeszcze tylko kilka zdjęć i czas wracać do codzienności. Późnym wieczorem wszyscy zdrowi wróciliśmy do Łosic.

2 września 2012 roku, godz. 18:30

Tym, którzy krzewili oświatę w okresie II wojny światowej - TON.

01.09.2012r.

1 września emerytowani pracownicy oświaty powiatu łosickiego zrzeszeni w ZNP oddali hołd nauczycielom Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Pod tablicą na rynku w Łosicach upamiętniającą TON, złożyli kwiaty i zapalili znicz. Delegacja udała się do Hadynowa aby tam również pod pamiątkową tablicą w budynku szkolnym zapalić ogień pamięci. Na grobach twórców łosickiej TON kol. Józefa Pietruczuka i Józefa Biernackiego złożyła kwiaty i zapaliła znicze. Po uroczystościach w biurze ZNP odbyło się towarzyskie spotkanie. Wiele miejsca w dyskusji zajęły wspomnienia z lat szkolnych i sytuacji w oświacie. W spotkaniu uczestniczył Prezes Zarządu Oddziału kol. Dariusz Chomiuk.

9 lutego 2012 roku, godz. 21:40

Noworoczne spotkanie Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP

12.01.2012r.

Tradycyjnie, jak co roku, emerytowani pracownicy oświaty spotkali się, aby wspólnie rozpocząć nowy rok 2012. Tym razem miejscem spotkania była świetlica Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Łosicach. W spotkaniu uczestniczył starosta łosicki p. Czesław Giziński  i wicestarosta p. Mariusz Kucewicz. Chwilą ciszy uczestnicy uczcili pamięć zmarłej kol. Celiny Wawryniuk. Życzenia noworoczne zebranym złożyli przewodniczący sekcji    i starosta. Wzajemnie życzenia składano sobie w trakcie łamania się opłatkiem. Podawane potrawy wigilijne przypominały o niedawnych świętach . Starosta łosicki p. Czesław Giziński przedstawił osiągnięcia powiaty w ubiegłym roku. Przewodniczący sekcji złożył sprawozdanie z działalności w roku 2011 i przedstawił  planowane zamierzenia oraz budżet  na rok 2012. W bardzo miłej atmosferze  trwała ożywiona dyskusja. Wiodącymi  tematami  były planowane wycieczki i II Nauczycielski Rajd Nadbużański. Ze względów finansowych zrezygnowano z wyjazdu 1 września do Warszawy. Na zakończenie podano bardzo smaczny obiad. Następne spotkanie odbędzie się w tłusty czwartek 16 lutego.

Uczestnicy spotkania składają piękne podziękowania dyrekcji i pracownikom obsługi za życzliwe przyjęcie, sprawną organizację i bardzo smaczne potrawy.

Realizacja Planu Pracy 2011 i Plan Pracy 2012

| Strona główna | Aktualności | Zarząd | Galeria | Kontakt |

| Statut ZNP | Sekcja Administracji i Obsługi | Sekcja Emerytów i Rencistów |

| Poradnik związkowca | Radca prawny | SiP | Druki do pobrania |

© 2010-2013 ZNP Zarząd Oddziału Powiatowego w Łosicach.
Wszelkie prawa zastrzeżone.